Stáž Erasmus+ (říjen 2023)

Další studenti nadšeni stáží Erasmus na Maltě! Podrobnosti o nejnovější stáži v říjnu …

 „Má stáž na Maltě byla pro mě obohacující zkušeností. Byla skvělým spojením učení se a poznávání nového místa a jeho lidí. Získala jsem hlubší pochopení fungování státní správy na Maltě a zdokonalila si své dovednosti v oblasti administrativy. Zároveň jsem si užila krásné prostředí Malty a místní kulturu.“ (A. Richterová)

Toto vyjádření je jen jedno z mnoha, popisujících dvoutýdenní odbornou stáž 14 studentů ve firmách na proslulém středomořském ostrově. Za 10 let již téměř 400 studentů Obchodní akademie a vyšší odborné školy Brno na Kotlářské využilo jedinečnou šanci zúčastnit se těchto stáží, nabízených studentům všech oborů školy. Získají neocenitelné zkušenosti, které jim pomohou v profesním růstu i v nastartování úspěšné kariéry.

Veškeré náklady (letecká doprava i ubytování) jsou hrazeny Evropskou Unií v rámci programu Erasmus+. Po celou dobu stáže poskytují studentům podporu dva doprovodní vyučující - Ing. Olga Koudelková a Mgr. Martina Lojdová.

Stáž ale není jen o práci, získání hlubších odborných znalostí a navázání nových mezinárodních kontaktů a přátelství. Studenti trávili čas v hlavním městě Valettě s nádhernou architekturou a bohatou historií, toulali se úzkými vinoucími se uličkami starobylé Mdiny, relaxovali na úchvatných plážích, podnikli plavbu na sousední ostrov Gozo, koupali se v proslulé Modré laguně, poznávali živou atmosféru a noční život Valetty, Sliemy i St. Julian´s, vychutnali si místní gastronomii. Všechny tyto zážitky přispěly k neopakovatelnému dobrodružství na Maltě.

A co říkají další účastníci?

„Během stáže jsem získal cenné zkušenosti a dovednosti v pracovním prostředí. Zároveň jsem měl možnost objevovat nová místa na Maltě a prohloubit své kulturní znalosti. Práce ve firmě byla inspirativní a ukázala mi, jak to funguje v zahraničí. Celkově tuto stáž vřele doporučuji všem studentům.“ (M. Flek)

„Můj dvoutýdenní pobyt na Maltě byl nezapomenutelný. Prozkoumal jsem fascinující krásu a kulturu Malty, užil si nádherné pláže a ochutnal místní kulinářské lahůdky. Nejvíce mě však zaujala vřelost místích obyvatel.“ (M. Ceyp)

„Jsem neskutečně vděčná, že jsem měla příležitost jet na stáž na Maltu. Za ty dva týdny jsem se seznámila s mnoha lidmi a získala nové kamarády. Pro mě ty dva týdny utekly jako voda, ale stihla jsem toho hodně, takže nemám čeho litovat.“ (U. Sarangerel)

„Navštívila jsem krásná místa a odnáším si plno vzpomínek a zkušeností. Byly to úžasné dva týdny a hned bych se vrátila zpátky.“ (V. Novohradská)

Stážisté obdrželi na závěr pobytu mezinárodně uznávaný certifikát Europass Mobility i reference od zaměstnavatelů, což jim v budoucnosti poskytne velkou výhodu na trhu práce. Mnohé z nich tato stáž motivovala, aby uvažovali o dalším studiu a práci v zahraničí.

Jsme nesmírně hrdí na naše účastníky stáže, kteří vzorně reprezentovali školu. Akce by se ale nemohla uskutečnit bez výborné odborné přípravy stážistů ze strany vyučujících a bez podpory projektu ze strany pana ředitele Ing. Mgr. Lukáše Zouhara i celého vedení školy. Všem děkujeme a těšíme se na další dubnový výjezd na Maltu!

Akreditovaný projekt 2023-1-CZ01-KA121-VET-000118961, Erasmus+ KA1. Veškeré náklady na stáž byly hrazeny Evropskou Unií. Pozn. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Podrobnější zpráva ze stáže na Maltě (pdf)

Garant akce: Ing. Olga Koudelková, Mgr. Martina Lojdová

Galerie