Stáž Erasmus+ (duben 2024)

Obchodní akademie a VOŠ Kotlářská na Maltě – další stáž Erasmus!

Za 10 let již přes 400 studentů Obchodní akademie a vyšší odborné školy Brno na Kotlářské využilo jedinečnou šanci zúčastnit se stáží Erasmus, nabízených studentům všech oborů školy. Nedávno se skupina 14 z nich vydala na nezapomenutelnou dvoutýdenní cestu na slunnou Maltu.

Z nadšených vyjádření stážistů vybíráme jen několik:

„Ze stáže na Maltě si odnáším cenné zkušenosti z pracovního prostředí, které mně budou dodávat sebevědomí při dalším studiu a práci.“ (Michaela Čechová)

„Celkově stáž hodnotím jako jednu z nejvíce obohacujících zkušeností v mém životě.“ (Filip Džozlić)

„Stáž jsem si moc užila. Seznámila jsem se s úžasnými lidmi, se kterými jsem si vytvořila nezapomenutelné zážitky. Zároveň jsem se podívala do neznámého prostředí, osamostatnila se a zlepšila si angličtinu.“ (Hana Zimulová)

„Díky stáži jsem si rozšířil svou síť kontaktů a získal cenné poznatky, které mi pomohou v budoucí kariéře.“ (Martin Fiala)

„Malta mne okouzlila svými historickými památkami, nádhernými plážemi a přátelskými lidmi, což přispělo k nezapomenutelnému a obohacujícímu pobytu.“ (Sandra Frišaufová)

„Malta je místo a pro mne i čas, na které nikdy nezapomenu.“ (Šimon Mátl)

Veškeré náklady (letecká doprava i ubytování) jsou hrazeny Evropskou Unií v rámci programu Erasmus+. Po celou dobu stáže poskytují studentům podporu dva doprovodní vyučující - Ing. Olga Koudelková a Mgr. Martina Lojdová.

Stážisté obdrželi na závěr pobytu mezinárodně uznávaný certifikát Europass Mobility i reference od zaměstnavatelů, což jim v budoucnosti poskytne velkou výhodu na trhu práce. Mnohé z nich tato stáž motivovala, aby uvažovali o dalším studiu a práci v zahraničí.

Jsme nesmírně hrdí na naše účastníky stáže, kteří vzorně reprezentovali školu. Akce by se ale nemohla uskutečnit bez výborné odborné přípravy stážistů ze strany vyučujících a bez podpory projektu ze strany pana ředitele Ing. Mgr. Lukáše Zouhara i celého vedení školy. Všem děkujeme a těšíme se na další říjnový výjezd na Maltu!

Akreditovaný projekt 2023-1-CZ01-KA121-VET-000118961, Erasmus+ KA1. Veškeré náklady na stáž byly hrazeny Evropskou Unií. Pozn. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

Podrobnější zpráva ze stáže na Maltě (pdf).

Garant akce: Ing. Olga Koudelková, Mgr. Martina Lojdová

Galerie