Stáž Erasmus+ (září 2022)

Studenti Obchodní akademie a VOŠ Brno na Kotlářské znovu na Erasmu v Dublinu.

„V těch dvou týdnech jsem toho zažil na dva měsíce dopředu…“ (D. Batůšek). „Užíval jsem si každý moment…“ (P. Dostál). „Bylo to mnohem zajímavější a zábavnější, než jsem čekala…“ (N. Polcarová).

Tato slova nepopisují výjimečně zdařilou dovolenou, ale jsou to vyjádření studentů Obchodní akademie a vyšší odborné školy Brno na Kotlářské, kteří se právě vrátili z dvoutýdenní stáže ve firmách v irském Dublinu. Již 9 let má každoročně 38 studentů jedinečnou šanci zúčastnit se těchto stáží, které jsou pro studenty všech oborů školy. Po celou dobu stáže poskytují studentům podporu dva doprovodní vyučující. Veškeré náklady jsou plně hrazeny Evropskou unií. A podrobnosti o stáži?

„Zaujali mne lidé a kultura nové země, odnesla jsem si mnoho nezapomenutelných zážitků, nové přátele, nové pracovní zkušenosti a motivaci pro další pracovní úspěchy v zahraničí. Budu na tuto stáž vzpomínat jenom v dobrém, těším se, že svoje zkušenosti ze stáže uplatním v životě.“ (T. Tomanová)

„Irsko je krásná země a jsem moc ráda, že jsem si mohla vyzkoušet, jaké je to tam žít a pracovat, i když jen na kratší dobu.“ (I. Jakešová)

„Stáž byla skvělá a přínosná. Naučil jsem se mnoho nových dovedností. Dublin byl úžasný a velmi příjemný. Doporučil bych to každému, kdo váhá, jestli ano nebo ne.“ (M. Polehla)

„Stáž se mi moc líbila. Celková organizace projektu byla skvělá. Byla jsem v účetní firmě, což je můj studijní obor, takže jsem mohla vidět, jak to funguje v zahraniční firmě a jak moc se jejich účetnictví liší od našeho.“ (E. Mácková)

„Jsem ráda, že jsem Dublin poznala. Líbila se mi tamější kultura, příroda a lidé. Nahlédla jsem do života irských rodin a firem a zjistila, jak věci fungují mimo české hranice. Ráda jsem se zapojila do pracovního procesu ve firmě a mám aspoň trochu přehled o zahraničním businessu.“ (A. Drábková)

Stážisté obdrželi na závěr pobytu mezinárodně uznávaný certifikát Europass Mobility i reference od zaměstnavatelů, což jim v budoucnosti poskytne velkou výhodu na trhu práce. Mnohé z nich tato stáž motivovala, aby uvažovali o dalším studiu a práci v zahraničí.

Účastníci stáže vzorně reprezentovali školu, ale akce by se nemohla uskutečnit bez výborné odborné přípravy stážistů ze strany vyučujících a bez podpory projektu ze strany vedení školy. Všem děkujeme a těšíme se na výjezd v prosinci!

Podrobnější zpráva ze stáže v Dublinu (pdf)

Garant akce: Ing. Olga Koudelková, Mgr. Martina Lojdová

Galerie