PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ V ROZDROJOVICÍCH 2022

Na začátku měsíce června navštívila děti z první třídy v Rozdrojovicích delegace pohádkových postav a paní knihovnice. Královna z pohádkové říše přivedla mnoho pohádkových postav. Mezi nimi byl Pat a Mat, princezna Elza, elfka a další krásné princezny. Děti nejdříve předvedly, že umí spojit obrázky večerníčkových postav s jejich jmény. Potom královnu přesvědčily o tom, že už umí alespoň trošku číst a luštit dlouhatánskou křížovku plnou pohádkových postav. V rámci kreativní činnosti děti společně s pohádkovými postavami vyráběly zubaté, okaté a ušaté záložky do knih.

Zlatým hřebem bylo samotné pasování, u kterého děti královně všech pohádek slíbily, že se o knihy vždy budou pečlivě starat. Hned po pasování dostalo každé dítě krásný pamětní list s kouzelnou pečetí.

A když byli všichni pasovaní a měli všechny upomínkové předměty u sebe, mohlo začít drobné hodování, společné focení a závěrečné rozloučení, při kterém děti všem pohádkovým bytostem zatancovaly krásné tanečky. Pro větší legraci se zapojily i pohádkové postavy.

Na závěr musí být řečeno, že nikdo z pohádkové říše na děti z Rozdrojovic nezapomene, jelikož to byly moc hodné a šikovné děti. Každý pátek se na ně bude těšit i hodná paní knihovnice z nedaleké knihovny.

Garant akce: Mgr. Božena Děcká