Lyžařský výcvikový kurz 2023 (1.B, 1.D, 1.K)

Lyžařského výcvikového zájezdu se zúčastnilo celkem 45 žáků, kteří byli rozděleni do 4 družstev. Z toho bylo 1 družstvo začátečníků, 1 družstvo snowboardistů a 2 družstva lyžařů. Výcvik probíhal v areálu Červená voda, který je vybaven sedací lanovkou, 2 sjezdovkami a malou sjezdovkou pro začátečníky. Tento areál je propojen s lyžařským areálem v Čenkovicích.  První výcvikový den jsme zahájili výcvikem po družstvech v areálu Červená voda. Sněhové podmínky byly dobré. Všechny dny jsme si užívali  sluníčko a pohled na zasněženou krajinu.  Všichni žáci udělali velké lyžařské i snowboardové pokroky.

Stravování formou polopenze bylo velmi dobré, snídaně – švédské stoly a teplé večeře s polívkou. Oběd byl zajištěn na svahu v místní restauraci dle vlastního výběru.

Velmi kvalitní ubytování ve 2–6lůžkových pokojích s vlastním sociálním vybavením a televizí, možností připojení na WIFI, ochota personálu, to vše přispělo k dobré atmosféře zájezdu.

Po zdravotní stránce došlo k pádu na snowboardu. Kristýna Šelepová si pohmoždila koleno, které bylo ošetřeno horskou službou. Martina Štefanová onemocněla a na její žádost si ji odvezli rodiče domů na léčení.

Po stránce kázeňské proběhlo vše bez problémů. Zájezd byl zpestřen zajímavou přednáškou profesionálního člena horské služby, promítánín filmu o historii lyžování a o metodice lyžování a snowboardu. Závěrečný večer jsme ukončili vědomostním kvízem, který jsme ohodnotili sladkými cenami.

Plán zájezdu byl splněn. Celkově hodnotím tento zájezd za velmi zdařilý a bezproblémový, za což děkuji všem svým kolegům.

Vedoucí kurzu: Mgr. Jana Bielená, předmětová komise TEV

 

Galerie