Ekonomický tým 2022 (celostátní kolo)

Ve dnech 15.–16. listopadu 2022 se uskutečnilo celostátní kolo soutěže Ekonomický tým, které bylo letos pořádáno Obchodní akademií a Hotelovou školou Havlíčkův Brod.

Náš tým, vítězové krajského kola v Blansku a úžasně sehraná trojice ve složení Natálie Katrnošková (4. D), Jana Vinklárková (4. D) a Matouš Honeš (4. L), nás skvěle reprezentovali. Opět předvedli svoje znalosti i schopnosti pracovat v týmu. Bylo to náročné dvoudenní soutěžní klání a za krásným výsledkem je opravdu velký kus odvedené práce.

V široké konkurenci obsadili nádherné 1. místo a stali se tak nejlepším ekonomickým týmem v ČR.

První soutěžní den se v časovém limitu 300 minut věnovali Projektové práci, ve které měli zpracovat marketingovou studii na téma „Komunikační kampaň naší školy“.

Druhý den byla soutěž rozdělena do dvou částí. Zahajovalo se písemným testem (80 otázek v čase 80 minut), v němž každý tým prokazoval své znalosti z podnikání, lidských zdrojů, dlouhodobého majetku, financování, finančních trhů, zásobování, práva a informačních technologií. Další částí druhého dne byla prezentace před odbornou komisí na zadané téma (příprava 30 minut, prezentace 10 minut). Předložená oblast, kterou se měl každý tým zabývat, měla název „Otázka pro finančního poradce: Jak naložíte v současné době s dědictvím 1 500 000 Kč?“

Natálii, Janě i Matoušovi moc gratulujeme, děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy i celého Jihomoravského kraje.

Tímto úspěchem si zajistili také prominutí přijímací zkoušky na některé vybrané vysoké školy ekonomického směru. Jsme přesvědčeni, že se jim bude dařit kdekoliv.

Garant akce: předmětová komise EKO

Galerie