Business Point (leden 2023)

Business Point je manažersko-marketingová soutěž pro studenty středních škol, pořádaná Fakultou podnikatelskou Vysokého učení technického v Brně. Stejně jako v předchozích dvou letech, tak i v letošním roce naši školu úspěšně reprezentovali žáci, nyní již 4. ročníku, kteří získali se svým týmem „Akční potenciál“ skvělé 2. místo. 

V aktuálním ročníku soutěže Business Point 2023 byla zadána dvě soutěžní témata, jejichž společným jmenovatelem byly marketingové aktivity související s prodejem české certifikované přírodní kosmetiky. Jedná se firmu Aromatica CZ s. r. o. Šlapanice a produkt, který byl „jádrem“ projektu, je značka „Bebutter“.

Nejprve bylo nutné zpracovat projekt (úkol prvního kola v prosinci 2022). Nejlepší týmy následně postoupily do finále, které se uskutečnilo přímo na půdě fakulty VUT Brno, a to v pátek 27. 1. 2023 (práce na projektu bez využití techniky v celkové časové dotaci 6,5 hodiny). Pokračování finálového „klání“ probíhalo v sobotu 28. 1. 2023, kdy měl každý tým prezentovat svůj projekt před odbornou porotou a zástupci firmy Aromatika CZ s. r. o.

Vítězné týmy (první tři místa) získaly jako jednu z cen také možnost přijetí na Fakultu podnikatelskou bez přijímací zkoušky.

Konečné výsledky finále letošního ročníku jsou následující:

  1. místo – Rakeťáci (Střední odborná škola Luhačovice)
  2. místo – Akční potenciál(Obchodní akademie a vyšší odborná škola Brno, Kotlářská, příspěvková organizace): Anna Schnirchová, Veronika Čarvašová, Rafael Garaj, Matěj Prokeš
  3. místo – DELTA team.strategy (Delta – Střední škola informatiky a ekonomie)

Gratulujeme k úspěchu a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Prokázali jste schopnost pracovat v týmu, což je nejen pro školní aktivity, ale především v pracovním prostředí velké plus.

Garant akce: předmětová komise EKO

Galerie